LF TurkeyKimdir?

Biz Kimiz

“Öğrenme” yi yaptıkları işin merkezine koymuş ve her yaştan, her geçmişten bireyin en etkin şekilde öğrenmesine yönelik tasarımlar ve işbirlikleri kurmak amacıyla bir araya gelmiş bir ekibiz. Bireylerin kendi öğrenme süreçlerinin farkına varması ve zaman içerisinde kendi öğrenme süreçlerini yönetebilmeleri için her türlü eğitim, kolaylaştırıcılık ve araştırma faaliyeti gerçekleştirmekteyiz.

Özellikle deneyimsel öğrenme, öz yönetimsel öğrenme, oyunlarla öğrenme kavramlarının Türkiye’de daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla bireyler, sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlara yönelik eğitimler tasarlamaktayız. Gerçekleştirdiğimiz her tasarımda öğrenmeyi daha eğlenceli, yaratıcı ve yenilikçi bir halde sunmaya özen göstermekteyiz.

Yaptığımız eğitimler ile bir anlamda bireylerin sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda gelişimlerine katkı sağlamaya çalışmaktayız.

Aynı zamanda uzun yıllardır uluslararası alanda yürütmekte olduğumuz işbirlikleri sayesinde elde ettiğimiz ağları da kullanarak öğrencileri farklı ülkelerde eğitim alabilmeleri için üniversite ve dil kurslarına yönlendirmekte ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ekibimiz uzun yıllardır bu alanda birçok farklı ülke ve kuruluşta başlarılar elde etmiş kişilerden oluşmaktadır. 

İlkelerimiz;

  • Bilimsellik; yaptığımız her çalışma bilimselliğe dayanmaktadır.
  • Süreklilik; eğitim ve öğrenmenin hayat boyu sürmesi esastır.
  • Heryerde Öğrenme; Eğitim ve öğrenme sadece resmi veya özel eğitim kurumlarında değil, evde, iş yerlerinde ve her türlü sosyal ortamlarda yapılandırılabilir ve kolaylaştırılabilir.
  • Birey ve toplumun ihtiyaçları; Eğitim ve öğrenme süreçleri bireylere ve toplumlara gore tasarlanır.
  • İşbirliği; farklı paydaşlar ile doğru işbirlikleri öğrenmeye olumlu katkılar sağlar.
  • Yaratıcılık ve yenilik; geleneksel eğitim ve öğrenme yaklaşımları yerine günümüzde ciddi araştırmalar sonucu ortaya çıkarılmış bilgiler dikkate alınarak yaratıcı ve yenilikçi yöntemler uygunlır ve geliştirilir.
  • Eğlenerek Öğrenme; Öğrenmek eğlenceli hale getirilir ve eğlenerek öğrenmek daha kalıcı etkiler yaratır.